עלון מיט"ל מס' 86
עלון כנס מיט"ל 2015

אנו מתכבדים להגיש לכם עלון מיוחד ובו מאמרים ובלוגים העוסקים בהנגשה באינטרנט, ביג דאטה  ושאר הרצאות העוגן שיוצגו בכנס מיט"ל, שייערך ביום שלישי, ה-30.6 בטכניון.

לרישום לכנס.

תוכנית הכנס המלאה

 

 The theory blog – הבלוג של אורחת הכבוד, ד"ר בוני סטיוארט. ד"ר סטיוארט כותבת על מחקר, חיים באקדמיה ושילוב אקדמיה ומשפחה. ד"ר סטיוארט תעביר את ההרצאה "Education: Presence, Influence and Identity"

 

TIMnovate

הבלוג של פרופ' (אמריטוס) שלמה מיטל מהטכניון עוסק בחדשנות ומעקב אחרי השווקים הגלובליים. פרופ' מיטל כותב על מטרת החיים, על כך שכאוס הוא הסדר העולמי החדש ועוד. פרופ' מיטל יעביר את ההרצאה " The World as Classroom: Learning to Create a MOOC on Creativity -  A Case Study" במושב א1, "קורסים מקוונים פתוחים מרובי משתתפים (MOOCs)."

 

ברוך הבא ל–2 מיליון גולשים חדשים

טור דיעה של אלון זכאי, מומחה לקידום ולהנגשת אתרים, על תקנות הנגשת האתרים בישראל ועל היתרונות הגלומים בהנגשה. זכאי ירצה על "אינטרנט נגיש מהו?" במושב ב1, "טכנולוגיות ניידות."  

 

IBM’s New Customer Service Software Can Feel Your Pain

צוות IBM  בראשות ד"ר דוד קונופניקי מפתח תכנה למענה ללקוחות בצ'אט, דוא"ל ו"ציוצים" (tweets) שתהיה מסוגלת לזהות את רגשותיו של הלקוח. הפיענוח מתבסס על נתונים כמו המילים המוקלדות,  שימוש בסימני קריאה ובאמוטיקונים ועוד. בהתאם לכך, התכנה תשנה את תגובותיה ללקוחות. ד"ר קונופניקי, מנהל תחום פתרונות איחזור מידע במעבדת המחקר של יבמ בחיפה, יעביר את ההרצאה "מביג דאטה למחשוב קוגניטיבי ומעבר לו" במושב ב2, "כריית נתונים בקורסים מקוונים."

 

"האנושות מגיעה עכשיו לסוגיות קיומיות"

ראיון עם חוקר העתידים ד"ר רועי צזנה. ד"ר צזנה עוסק, בין היתר, בסוגיות כמו חיזוי פשיעה עתידית ובינה מלאכותית. הוא מחבר הספר "המדריך לעתיד". ד"ר צזנה ירצה במושב ב3, "תהליכי הבנה ולמידה של לומדים" על "חמשת סוגי המורים של העתיד."

 

אז מה באמת כל כך גרוע בשיימינג?

מרצת הנעילה של הכנס, כתבת "הארץ" נעמי דרום, כותבת על תופעת השיימינג (ביוש) ברשת.

 

 

מיט"ל בפייסבוק

מיט"ל בטוויטר

מיט"ל בYouTube

 

מידענית מיט"ל - הדס שמע

לשליחת דוא"ל

חיפוש מתקדם
הצעת פריט חדש
הרשמה לעלון הסרה מרשימת התפוצה יצירת קשר שלח לחבר
טל':03-6460555 | פקס:03-6460557 | בניין הנדסת תוכנה, אוניברסיטת תל אביב, רמת אביב, תל אביב 69978 ת.ד. 39513 | meital@mail.iucc.ac.il
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט