יולי 2010 עלון מס' 68
מה בעלון?

 

תודה לכל המשתתפים בכנס מיט"ל השמיני

בכנס מיט"ל השמיני השתתפו למעלה מ-300 משתתפים. הכנס, שנערך בקמפוס האוניברסיטה הפתוחה ברעננה, כלל הרצאות, פוסטרים ותערוכה מסחרית. אנו מבקשים להודות לצוות האוניברסיטה הפתוחה על הארגון והאירוח.

מאמרים

The Ideals and Reality of Participating in a MOOC

המאמר מתאר את תגובות המשתתפים בקורס מקוון ראשון מסוגו:

 Massive Open Online Course  (MOOC) . הקורס "Connectivism and Connective Knowledge", בהנחיית סטפן דאונס וג'ורג סימנס, הוצע בספטמבר 2008 על ידי אוניברסיטת מניטובה בקנדה כקורס המקנה נקודות זכות בתשלום או כקורס חופשי. למעלה מ-2200 משתתפים נרשמו, אם כי רק מיעוטם (24) השתתפו בו במטרה לצבור נקודות זכות. למרות מספרם הגדול של הנרשמים, נמצא כי רק אחוז קטן מהם (14%) השתתפו בקורס באופן פעיל לכל אורכו.

 

Universities and Libraries Move to the Mobile Web

מחקר שנערך בקרב האוניברסיטאות החברות ב-Association of Research Libraries  (החברות דוברות האנגלית בלבד) ונועד לקבוע האם הן מספקות שירותים מותאמים לטלפונים חכמים (Smartphones) ומאלו סוגים. 39 אוניברסיטאות מתוך 111 סיפקו שירותים מסוג זה דרך אתרי הבית שלהן ו/או אתרי הספריות. המחקר מצא כי האתרים מותאמי הסלולר של האוניברסיטאות והספריות שלהן כללו מעט, אם בכלל, קישורים ואפליקציות בעלי תוכן חינוכי.

 

Cloud Computing Explained

מאמר המסביר את קונספט ה"ענן" - שיתוף משאבי מחשוב ברשת לחיסכון במשאבים. המאמר מציג כמה מודלים לשימוש ב"ענן" וניהולו, ומלווה בסרטוני הסבר קצרים.  

Sharing Resources in Educational Communities

המחקר סקר אסטרטגיות שיתוף ושימוש מחדש של משאבים חינוכיים בקרב חברי סגל בפקולטות ומרכזים מקומיים ומבוזרים באוניברסיטאות בריטיות.  נראה כי חברים בקהילות מקומיות ומבוזרות חולקים משאבים חינוכיים באופנים טכנולוגים דומים, אם כי  ניכרה העדפה של חברים בקהילות מקומיות לתקשורת פנים-מול-פנים.

A Sustainable Future for Open Textbooks?

המאמר מציג את המודל העסקי של חברת Flat World Knowldege המוציאה לאור ספרי לימוד אלקטרוניים ללא תשלום. הסטודנטים יכולים  לבחור האם ברצונם לרכוש בנוסף גרסה מודפסת ו/או קולית של ספר הלימוד.  במחקר שנערך בקרב כ-750 סטודנטים ב-27 קורסים  נמצא כי כ-39% מן הסטודנטים בחרו לרכוש גרסה מודפסת של ספר הלימוד של הקורס מ-FWK, אף על פי שזה הוצע ללא תשלום בגרסה אלקטרונית.

כלי עזר
הסקר נערך מטעם   - International Board of Standards for Training, Performance, and Instruction www.ibstpi.org 
ומטרתו לזהות מיומנויות למידה נדרשות ללמידה מקוונת.
מפגשים וכנסים
חיפוש מתקדם
הצעת פריט חדש
הרשמה לעלון הסרה מרשימת התפוצה יצירת קשר שלח לחבר
טל':03-6460555 | פקס:03-6460557 | בניין הנדסת תוכנה, אוניברסיטת תל אביב, רמת אביב, תל אביב 69978 ת.ד. 39513 | meital@mail.iucc.ac.il
מופעל באמצעות מעוף, מגוון אפקט