יוזמת מיט"ל לקידום קורסים מקוונים מרובי משתתפים (iMOOCs) כחלק מפרויקט של קורסים בין- אוניברסיטאיים.

קורסים מקוונים מרובי משתתפים (MOOCs) הפכו פופולריים בקרב לומדים עצמאיים ברחבי העולם. פלטפורמות כמו Coursera ו-edX מארחות קורסים מאוניברסיטאות מובילות, הפתוחים ללומדים מקוונים בכל מקום. מיט"ל פועלת לקידום פרויקט iMOOCs (Israeli MOOCs), כפרויקט בין אוניברסיטאי שיקדם פיתוח של קורסים פתוחים ברשת שיעמדו לרשות מוסדות להשכלה גבוהה ובחלקם לקהל הרחב. מודלים דומים קיימים ביפן ובצרפת ואנו מעוניינים בהקמת מערכת דומה גם בישראל. 

 

פלטפורמת ה-iMOOC תשמש כתשתית טכנולוגית:

1.      פיתוח של קורסים מתוקשבים המשלבים טכנולוגיות למידה על ידי מוסד יחיד או מספר מוסדות אקדמיים (קורס בינאוניברסיטאי) המשתפים פעולה ביצירת התכנים. המוסדות המפתחים יציעו למוסדות נוספים להשתמש בחומרי לימוד אלו כחלק מתוכניות הלימודים.

2.      פתיחתם של קורסים איכותיים וייחודיים שכבר פותחו במוסדות. הצעתם של הקורסים למוסדות נוספים תאפשר להרחיב באופן משמעותי את השימוש בתוצרי הקורסים ותהווה תמריץ למוסדות לשתף תכנים, דבר שישפר באופן משמעותי את עלות תועלת בפיתוח קורסים במוסדות להשכלה גבוהה.

3.      תמיכה בפיתוח קורסים רבי משתתפים (MOOCs) שיהיו בעתיד פתוחים לכלל הציבור.

 

חדשות מיט"ל
פעילות מיט"ל
טל':03-6460555 | פקס:03-6460557 | בניין הנדסת תוכנה, אוניברסיטת תל אביב, רמת אביב, תל אביב 69978 | meital@mail.iucc.ac.il