מרחבים ללמידה: יום עיון והשקת קהילת למידה

האירוע יתקיים ביום רביעי, השלישי למאי.

הצטרפו אלינו לקהילות הלומדות של מיט"ל!

בימים אלו אנו מגבשים קבוצות למידה סביב נושאים שונים אשר חבריהן ייפגשו באופן קבוע באווירה אינטימית, תומכת ויצירתית מתוך רצון משותף להתפתח ולהניע שינוי חיובי בתהליכי ההוראה והלמידה

מפגש ראשוני וייחודי של קהילת למידה בנושא מרחבי למידה

בתקופה זו של המאה ה-21 ועוד יותר בעולם שאחרי הקורונה, גוברת ההכרה בחשיבות של עיצוב מרחבי הלמידה, עיצוב הפעילות בהם, והקשר בין השניים. כיום ברור שאיננו חייבים להימצא באותו זמן ומקום כדי לשמוע מרצה-עומד-מדבר. אם רצוננו להמשיך ולפגוש את הסטודנטים בקמפוס – צריכה להיות הצדקה ברורה לכך, הן מבחינת חוויית הלמידה והן מבחינת חוויית המקום. עיצוב מרחבים וחוויות 'מזמנות למידה' משלבים כמה מימדים – סביבתיים, אסתטיים, טכנולוגיים ופדגוגיים. חלק מאלו משתנים ומתעדכנים בקצב מהיר. 

קהילת הלמידה של מרחבי למידה נוסדה כדי לחקור יחד את האתגרים, ההזדמנויות וההשפעות של מרחבים שונים על הוראה ולמידה חדשניות ואיכותיות. יום העיון הראשון שלנו יהווה הזדמנות להתניע את תהליכי הלמידה המשותפת שלנו ולפתוח את הקהילה לקהלים חדשים ומגוונים.

העיקרון המנחה של יום זה הוא ״חקירה משותפת מתוך התנסות״. נתנסה בחוויות למידה שונות ומפתיעות, המנצלות את המזמיניות של מרחבים שונים. נתעד את חוויותינו ותובנותינו, נדון בהם ונזקק מתוכן הבנות ומודלים שנוכל לשתף עם עולם החינוך וההשכלה בארץ ובעולם.

אנחנו מזמינים מומחות.ים, משתמשות.ים, וסקרנים.ות מתחומים שונים – מרצות.ים, חוקרות.ים, לומדות.ים, מעצבות.ים, מהנדסות.ים ויועצי.ות טכנולוגיה ומולטימדיה, ומובילי.ות אקדמיים ומנהליים. אנחנו רואים ערך מיוחד במפגש הרב-דיסיפלינרי ובשיח המתכלל.

הרשמה: https://forms.gle/EkvpVSBGtj72pSBa7 

איוונט: https://www.facebook.com/events/3309395489308178

המארחים

מפגש היסוד של הקהילה יתקיים במרכז לחדשנות ועיצוב למידה בסמינר הקיבוצים – המכללה לחינוך, לטכנולוגיה ולאמנויות (ע"ר). זהו מרכז חדש ששופץ ושודרג לאחרונה, ומכיל מספר מרחבים ייחודיים ומרתקים. בנוסף למפגש האקדמי והחברתי, זו הזדמנות פז להכיר את המרכז, ומרחבים נוספים במכללה ולשמוע על החזון הפדגוגי, תהליך העיצוב והפיתוח, וההזדמנויות והאתגרים שמלווים אותו.

 

סדר יום

08:45

קפה ושיח גלריה

נתרענן מהנסיעה ונכיר אחת את השני תוך כדי שיטוט בתערוכה של מיזמים ורעיונות בנושא מרחבים ולמידה חדשנית. משתתפים מוזמנים להציע מוצגים לתערוכה (בטופס ההרשמה)  

09:15 פתיחה וברכות
09:30

״כשאדריכלות פוגשת למידה״

אדריכלית פדגוגית וחוקרת למידה בדיאלוג רב תחומי על היבטים אדריכליים תומכי למידה ותהליכים פדגוגיים יצירתיים

ד"ר ענת מור-אבי וד"ר עינת גיל

10:15 המשך קפה ושיח גלריה
10:45

התנסות בלמידה במרחבים שונים

משתתפים מוזמנים להציע חווית למידה ייחודים שהם ינחו (בטופס ההרשמה)

11:30

רפלקציה וזיקוק תובנות

כל קבוצת התנסות תדון בחוויה שהיא עברה, ותזקק תובנות המכוונות לגיבוש ״מתכון פדגוגי״ תוך התייחסות לרציונל של החוויה ולעקרונות והפרקטיקות העיקריות שבבסיסה.

12:15

התכנסות ושיתוף

הקבוצות השונות יציגו את תוצריהן

12:45

סיכום ותוכניות לעתיד

13:15

ארוחת צהריים

14:00 סיום