מרכז מחקר ומידע

השילוב הגובר של טכנולוגיות המידע והתקשוב בהוראה ובלמידה, הביא עמו גם מקורות מידע מגוונים של מחקרים, סקירות ומקרי בוחן המהווים מקורות מידע חשובים להמשך פיתוחו של תחום הלמידה המתוקשבת.

מיט"ל מאגדת תחת מרכז המחקר והמידע, תוכן ממקורות מידע העוסקים בלמידה מתוקשבת במוסדות להשכלה גבוהה בארץ ובעולם. עולם התוכן הדינאמי שמייצר תחום זה, מחייב אותנו ואת חברי הקהילה להיות מעודכנים ולהכיר את האפשרויות הקיימות והחדשות הפרוסות בפני העוסקים בלמידה משולבת טכנולוגיה. מרכז הידע יספק תמונת מצב עדכנית של הלמידה המתוקשבת ברמה המוסדית והבין-מוסדית.

סטודנטים חוקרים

מאגר הידע מהווה עבור חברי הקהילה ובכלל, מוקד מעודכן ונוח לשימוש שיציע מקור מידע מהימן ומגוון עבור המשך פיתוח של התחום, הן בהיבטים הפדגוגיים והן בהיבטים הטכנולוגיים. ניתוח מעמיק של מקורות המידע השונים יאפשר להגדיר את מטרות הלמידה המתוקשבת, למדוד את תוצאות הלמידה, לזהות הצלחות ואיים של חדשנות במוסדות להשכלה גבוהה, למקד אפקטיביות ויעילות בשילוב טכנולוגיות בהוראה ולזהות מגמות המשפיעות על איכות ההוראה והלמידה.

בנוסף, מיט"ל מפרסמת עלון מקוון (ניוזלטר) על מנת לעדכן את קהילת המשתמשים בכל הנוגע למאמרים, אתרים, כלים ופריטים אחרים שנוספו למאגר ולעולם התוכן.

 

קרן המחקר

מיט"ל מייחסת חשיבות רבה לקידום המחקר וליצירת גוף ידע המעודד מחקר ופיתוח. כחלק מרכזי בעשייתה, מממנת מיט"ל קול קורא מחקרי מקורי ואיכותי בתחום שילוב טכנולוגיות הלמידה בעולם האקדמי, עבור חוקרים מהמוסדות החברים במיט"ל.

סקירות טכנולוגיות

העיסוק בכלים וטכנולוגיות למידה מחייב אותנו להשאר מעודכנים, בעולם תוכן המכיל מגוון עצום של פתרונות טכנולוגיים, סקירות בנושא עשויות להקל רבות על העוסקים במלאכה ומאפשרות העמקה מקצועית בצורה פשוטה ומקיפה.

דוחות

בשנים האחרונות תחום טכנולוגיות הלמידה מעורר עניין בקרב גופים רבים. דוחות מקיפים על התפתחות התחום ושילוב הטכנולוגיה בלמידה נערכים ומתפרסמים לעיתים תכופות. בעמוד זה מובאים פרסומים בולטים מהשנים האחרונות.

כנסים בתחום

בעמוד זה ניתן לצפות בכנסים ואירועים מרכזיים בארץ ובעולם, העוסקים בעולם טכנולוגיות הלמידה.