ארגז החול של מיט"ל

מיט"ל מציע לחבריה תשתית טכנולוגית של שרתים, מערכות טכנולוגיות, רשת תקשורת רחבה וכלים טכנולוגים המאפשרים חשיפה ושימוש של המוסדות לקראת קבלת החלטת המוסד להטמעת הכלים הטכנולוגים במוסד. בנוסף תשתית זו מאפשר לקיים פיילוט והתנסות של החברים בתשתיות אלו ומרחבי התנסות בכלים טכנולוגים, תוך כדי שיתוף פעולה בין מוסדי, המאפשר למוסדות לבחון את המערכות לפני קבלת ההחלטה, ובכך להיחשף למגוון רחב של טכנולוגיות למידה, כלים וחברות פיתוח בתחומי הלמידה המתוקשבת.

תשתיות טכנולוגיות הזמינות לחברי מיט"ל:

סביבת התנסות במוודל

מיט"ל הקימה סביבת למידה עשירה בתכנים טכנו-פדגוגיים הזמינים לחבריה ושרת הקורסים על פלטפורמת המוודל, מאפשר התנסות של המוסדות בגרסאות עדכניות לקראת התקנה במוסדות.

האתר מציע מרחבי למידה לפעילות קבוצות העבודה וכולל תוכן מהמפגשים שמיט"ל מקיימת, מאפשר לקיים דו שיח ומציע מאגר של פעילויות להתנסות חברי המוסדות.

סביבת הלמידה מרכזת גם את פעילות קבוצות העבודה השונות של מיט"ל ומציעה מגוון כלים טכנולוגים לחברי מיט"ל.

פורטל מיט"ל

פורטל מיט"ל המרכז את כלל הפעילות של מיט"ל מול קבוצות העבודה והקהילה הרחבה, ומציע מגוון מודלים לשימוש בכלים לשיפור ההוראה והלמידה.

Roads – English text profiling system

כלי ללמוד אנגלית המאפשר התאמה אישית של טקסטים באנגלית לפרופיל הלומד. הכלי מאפשר לאתר מלים נפוצות בהתאם לתוכן הלימוד.

היחידות לאנגלית במוסדות להשכלה גבוהה מוזמנות להשתמש בכלי.

Mindefy

יישום לממשק נייד המציע לסטודנטים משחק לשיפור אוצר המילים באנגלית.

edX server – an open learning space for edX MOOCs

תשתית ה Open edX במיט"ל. הוחלט כי מיט"ל תסייע לחבריה בהיכרות עם מערכת edX ובהתמחות בה. לשם כך הותקנה על תשתית מיט"ל מערכת Open edX. המערכת היא אחת המובילות בעולם ה-,MOOC ונכון לעכשיו מעל מאה מוסדות חברים, ביניהם המיזם הלאומי "ישראל דיגיטלית" של המשרד לשוויון חברתי.

מתאם הקבוצה במיט"ל הוא פרופ' עמנואל גרינגרד: emanuel.gruengard@gmail.com.

MAOR-Metadata & Object Repository

מאגר מאו"ר מכיל מטא-דאטה וקישורים לחומרי למידה המצויים ברשת האינטרנט. המאגר מאפשר לשתף חומרי למידה באופן פשוט, יעיל והדדי. המאגר פתוח לכל, חופשי לשימוש וזמין למוסדות החינוך ולעוסקים בהוראה ובלמידה.

מאור מקושר למרלו (MERLOT) – מאגר חומרי למידה אמריקאי ותיק, המכיל עשרות אלפי פריטים, קיים ממשק למערכת המודל במוסד.

Video servers

הותקנו שתי מערכות לניהול וידאו המבוססות על קוד פתוח ומאפשרות פיתוח משותף של המוסדות, שרת ה- OpenCast, ושרת Kaltura.

Ecostar

סביבת למידה לפיתוח מקצועי ובנק משאבים המציע מאגר רחב של חומרי למידה פתוחים ללימוד האנגלית עבור מרצים וסטודנטים, ובהתאם לסטנדרט ה- CEFR.

בנוסף פותחו מספר קורסים מקצועיים (PDP/EMI) הזמינים למרצים של היחידות לאנגלית במוסדות.

בנוסף, מיט"ל מציעה סל טכנולוגיות עם מגוון כלים הניתנים לרכישה בהסכמי קונסורציום למוסדות החברים במיט"ל. ניתן לצפות ברשימה המלאה ובאפשרויות השימוש בהן בסל הטכנולוגיות

וובאקס
WebEx (חברת ועידן)
מערכת סינכרונית לקיום מפגשים ושיעורים מקוונים.