האוניברסיטה הפתוחה

ייעודה המרכזי של האוניברסיטה הפתוחה הוא הנגשת לימודים אקדמיים לאוכלוסיות רחבות ככל האפשר, במרכז ובפריפריה, זאת באמצעות קבלה פתוחה וגמישות מרבית של תכנון וארגון הלימודים תוך שמירה על רמה אקדמית גבוהה. בידולה של האוניברסיטה הפתוחה הוא במגוון שיטות למידה המאפשרים לסטודנטים גמישות מירבית בבניית תוכנית הלימודים. : בהנחיה פנים אל פנים בקבוצות קטנות ב-60 מרכזי לימוד ברחבי הארץ, לימוד באמצעים טכנולוגיים מקוונים ובאפשרות גם ללימוד עצמי.

 

פרוייקטים מובילים טכנולוגיים

הפקת קורסים מקוונים

הפקת קורסים מצולמים

פיתוח סביבת למידה מקוונת

הנגשת דיגיטלית

הפקת ספרים דיגיטליים

 

אודות היחידה/ מרכז התמיכה האמונה על תחום טכנולוגיות הלמידה 

מאז היווסדה שומרת האוניברסיטה הפתוחה על היותה מוסד מוביל וייחודי בפיתוח ספרי לימוד איכותיים ושיטות הוראה מרחוק לטובת סטודנטים ברחבי הארץ והעולם. הטכנולוגיה מאפשרת למנף את הייחודיות הזאת ולשם כך הוקם מרכז שה”ם (המרכז לשילוב טכנולוגיות בהוראה מרחוק) בשנת 1995. המרכז מוביל באוניברסיטה פיתוח והטמעה של פתרונות פדגוגיים בקורסים אקדמיים באמצעות טכנולוגיות מתקדמות. האתגר הגדול הוא לאתר את הטכנולוגיה המתאימה לצרכים ולהשתמש בה בצורה נבונה כך שהסטודנטים יוכלו ללמוד בכל מקום, בצורה גמישה, בקצב אישי, ושתהיה להם חווית למידה איכותית ומהנה מותאמת לסגנון הלמידה שלהם.

 

טכנולוגיות בשימוש המוסד

  1. אתרי הקורסים מוקמים בסביבת למידה בשם אופל המבוססת על מערכת מוודל
  2. מפגשים מקוונים משודרים באמצעות שתי מערכות – מערכת זום ומערכת אופק
  3. המפגשים המקוונים משודרים מאולפני וידאו מקצועיים וחדשניים הקיימים בקמפוס האוניברסיטה ברעננה. אותם אולפנים משמשים גם להפקת חומרי לימוד מצולמים ברמת הפקה עשירה ואיכותית
  4. חלק מספרי הלימוד מופקים ומופצים בגרסת אודיו (ספרי לימוד קוליים)
  5. חלק מהתכנים מופקים בפורמט מועשר ואינטראקטיבי תוך שימוש בכלים כגון סטוריליין, H5P, Rise.
0 0 votes
Article Rating
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x